Про нас

Народний музичний театр юного актора «FantaziaNew».

01 // Історія

   Історія театру почалася в 1990 році, в м.Прилуки, коли Тетяна Погребняк в Прилуцькій школі №1 створила шкільний драматичний гурток, з якого вийшов перший професійний актор серед її вихованців. (Зараз Петро Сова, після закінчення Київського Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, — актор театру і кіно).

    У 1996р. Тетяну Михайлівну запросили працювати в Прилуцький Центр творчості дітей та юнацтва на посаду художнього керівника Центру і керівника театральної студії. Так в 1996 році в Прилуках з легкої руки директора ЦТДЮ Тетяни Савченко народився дитячий театр «Фантазія».

   У 2000 р. театр працював при диско-клубі «Європа» (м. Прилуки), де у колективу поступово з’явився цілий штат: хореограф, аранжувальник, вокаліст, художник-дизайнер, художник-освітлювач, майстер по костюмах. Нарешті, в листопаді 2002 р. театр «Фантазія +» переїхав в міський Будинок культури (м Прилуки Чернігівської області), де і отримав звання «Зразковий» (травень 2004р.).

   У вересні 2005 року за сімейними обставинами Тетяна Погребняк переїхала до міста Києва і почала працювати з дитячим театром, який отримав оновлену назву «FantaziaNew». Театр оселився в Колегіумі «Олімп», і за короткий час отримав матеріальну і творчу базу, необхідну для професійного розвитку. Наказом № 892 від 27.07.2011 атестаційна комісія Міністерства освіти України присвоїла театру звання «Зразковий художній колектив музичний театр юного актора «FantaziaNew ».

   У вересні 2013 за підтримки студії «Квартал-95» і особисто Андрія Яковлєва театр «FantaziaNew» отримав можливість розвиватися самостійно: була створена приватна театральна школа «Fantazianew».

   Сьогодні театральна школа «FantaziaNew» працює за адресою: Приозерна, 2.     В минулому році ми відкрили першу філію на Виноградарі, на території оновленого колегіуму «Олімп» за адресою: вул. Північно-Сирецька, 1-3 Б.    У розпорядженні театру — приміщення 387 кв. м. Маємо сценічний майданчик (чорний кабінет), обладнаний професійною акустичною та світлотехнікою.

02 // Актори

   Наші юні актори знімаються в кіно, серіалах, рекламі, інших проектах.

   В репертуарі театру вистави: «Пітер Пен» — за одноіменною казкою Дж.Баррі, «Gogol.love.ua» — музична вистава за творами М.Гоголя, музична новорічна вистава «Сміх і сльози» —  за п’єсою С. Міхалкова, музична театральна фантазія «Маленький принц» — за мотивами Экзюпері, сценічний експеримент« П’ять оповідань Чехова», поетична вистава «Мцирі» за одноіменною поемою Лєрмонтова, музичний спектакль «Фантазії «Фантазії» за мотивами казок  Є. Клюєва, лірична комедія «Безіменна зірка» за п’єсою М. Себастіана, поетичні вистави «Люди, будьте взаємно красивими! ..»  та  «Циганська муза» — за поезією Ліни Костенко, «Пам’ятати!» — за повістю Бориса Васильєва «У списках не значився», а також за спогадами із сімейних архівів акторів, музичні вистави з авторською музикою Олександра Нєвзорова: «Біля ковчега о восьмій» — за п’єсою фінського драматурга Ульріха Хуба та «Дім, який збудував Свіфт» — за п’єсою Григорія Горіна.  «Король-олень» — за п’єсою Карло Гоцці у викладенні Вадима Коростильова, «Підступність і кохання» -за п’єсою Ф. Шиллєра, «Ромео і Джульєтта» за п’єсою В. Шекспіра … та інші.

   Театр «FantaziaNew» — тричі лауреат Всеукраїнського фестивалю аматорських театрів «Театральна осінь» (м Прилуки), дипломант Міжнародного фестивалю аматорських театрів «Авангард і традиції» (м.Гатчіна, Росія) і Міжнародного фестивалю молодіжних театрів «Час літати» (м Санкт-Петербург, Росія); актори театру «Fantazianew» — переможці багатьох вокальних і хореографічних конкурсів, а також лауреати (протягом 8 років) Всеукраїнського конкурсу читців ім. Т. Шевченка (Київ, Україна) і Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Звичайне диво» (м.Київ, Україна).

   Актор театру Олександр Нєвзоров двічі був переможцем Всеукраїнського конкурсу читців і був запрошений до участі в президентському концерті на Всеукраїнській виставці дитячої творчості (2011 р), м.Київ.

03 // Нагороди

Нагороди 2009 -2010 років:

 • в травні 2009 року театр «Fantazianew» став лауреатом Всеукраїнського відкритого театрального фестивалю «Театральне коло» в місті Прилуках;
 • в травні 2010 року колектив театру отримав Гран-прі конкурсу, присвяченого 150-річчю від дня народження Антона Чехова, який проводив Російський центр науки і культури в Києві;
 • в цьому ж році актори театру стали лауреатами районного, міського та Всеукраїнського конкурсу читців;
 • в 2010 році на фестивалі «Київська театральна весна» театр «Fantazianew» отримав нагороди «За кращу камерну виставу», «За образне пластичне рішення вистави», «Краща жіноча роль», «Краща чоловіча роль», крім того кілька акторів були відзначені нагородами за роботу над образом;

   У 2011- 2013 роках театр побував на 5 фестивалях:

 • Першому відкритому фестивалі — семінарі дитячо — юнацьких та молодіжних аматорських театрів «Паралельні світи», Білорусь. (Спектакль «Маленький принц») Нагороди: лауреат I премії, краща жіноча роль першого плану, краща чоловіча роль другого плану;
 • Міжнародному молодіжному фестивалі «Рампа», м.Дніпропетровськ (спектакль «П’ять оповідань Чехова») Нагороди: «Краща режисура», «Король епізоду», «Королева епізоду», дві премії за акторські роботи;
 • Міжнародному студентському фестивалі, Північний Кіпр, Лефке (музичні естрадні програми) Нагороди: дипломи лауреатів фестивалю, подяки;
 • Першому фестивалі-конкурсі дитячих студій мюзиклу і музично-театральних колективів «Мюзикл-авеню», м.Київ (спектакль «Маленький принц») Нагороди: диплом лауреата, «Краща вистава», «Краща режисура» і ще 7 спеціальних дипломів в номінаціях;
 • Дитячому Міжнародному театрально-поетичному фестивалі «Табуретка», м.Санкт-Петербург, Росія. (Спектакль «Маленький принц») Нагороди: диплом лауреата-фіналіста, спеціальні нагороди фестивалю.
 • В Національному дитячому освітньо-оздоровчому центрі «Зубрьонок», Білорусь. (Спектаклі «Маленький принц», «Пам’ятати!», Творчий вечір Софії Стеценко). Нагороди: диплом почесних гостей зміни, кришталевий Зубрьонок.
 • У 2013 році театр став кращим дитячим театром міста Києва, отримавши Гран-прі на фестивалі-конкурсі театральних колективів навчальних закладів Києва «Срібне джерело».

   У 2014 — два Гран-Прі: на Міжнародному фестивалі дитячих театрів «Золотий ключик» (Німеччина, Берлін) та Всеукраїнському фестивалі дитячих театральних колективів «Діти дітям — 2014» (Україна, Запоріжжя).

   У лютому 2016 театр вдруге брав участь у XX Міжнародному театральному фестивалі «Золотий ключик» (Берлін, Німеччина). І знову отримав найвищі нагороди фестивалю: I місце за спектакль «Gogol.Love.ua», крім того, актриса театру Даша Пімахова отримала приз за кращу жіночу роль.

   20.03. 2016 міська комісія рекомендувала Зразковому театру юного актора «FantaziaNew» присвоїти почесне звання «Народний художній колектив».

   5 років наш театр традиційно був учасником і організатором відкритого фестивалю мюзиклу «Мюзикл-авеню».

   У травні 2016 театр «FantaziaNew» взяв участь у Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси». Перший заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Вікторія Челомбітько вручила нашому колективу диплом Гран-прі в номінації «Театральне мистецтво». 219 колективів з 39 позашкільних та 45 загальноосвітніх навчальних закладів столиці брали участь у фестивалі, 199 колективів стали призерами, з них тільки 11 отримали Гран-прі.

   У серпні, перебуваючи на відпочинку в Болгарії, театр знову брав участь у фестивалі. І знову — Гран-Прі!

   У 2017 з головних нагород — перемога на фестивалі-конкурсі театральних колективів навчальних закладів Києва «Срібне джерело». Вистава «Циганська муза».

   Влітку — знову гастрольно-фестивальний проект в місті Трускавець. І знову комплект вищих нагород!

   У вересні 2018  делегація артистів нашого театру представляла Україну на урочистому прийомі в посольстві України на Кіпрі. Наші виступи були високо оцінені. Ми отримали листи подяки від Міністерства закордонних справ України.

   3-9 листопада 2018 театр побував у Грузії на театральному фестивалі «Золотий мандарин». Там і відбулася прем’єра вистави «Біля ковчега о восьмій». Ми отримали особливу нагороду: «За високий професіоналізм і майстерність» і запрошення на літні гастролі по Грузії.

   1-2 грудня 2018 театр брав участь у конкурсі «Театральний weekend» (м.Ірпінь). У змаганнях брали участь 10 театрів з усієї України. В результаті театр «FantaziaNew» став кращим театром України, отримавши Гран-Прі.

   У листопаді 2019 театр вдруге був в Грузії на театральному фестивалі «Золотий мандарин». Ми показували виставу «Король-олень» на сцені Тбіліського російського театру імені Грибоєдова і спектакль «Маленький принц» на сцені Батумського театру ляльок. На фестивалі ми отримали Гран-Прі.

   1 вересня театр «FantaziaNew» розпочинає новий навчальний рік. У театральній школі працює 20 груп дітей. Це понад 300 вихованців.

   Але найбільшим досягненням театру вважаємо  навіть не 50 випускників театру, які пов’язали своє життя з театром і кіно. Навіть не те, що на кожному курсі Київського Національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого є наші випускники. Навіть не те, що наші випускники вступили до  ГІТІСу і Театрального інституту імені Бориса Щукіна. (Москва) Навіть не те, що один з наших вихованців вступив до найпрестижнішого арт-коледжу Лондона, а те, що ми виховуємо КРАСИВИХ, УСПІШНИХ, гармонійно розвинених і ЩАСЛИВИХ дітей, які знайшли себе і продовжують відкривати у собі нові можливості!

04 // Про нас

   У штаті театру 20 педагогів-професіоналів зі спеціальним вищою освітою і більше 300 юних акторів, які проводять майже весь вільний час в нашій творчій родині. Ми співпрацюємо з цікавими творчими людьми, їздимо на фестивалі і завжди повертаємося з перемогами, проводимо майстер-класи, зустрічі  з видатними акторами, знімаємось в кіно.

   В 2020 році ми відкриваємо КІНОКУРС виключно для студійців нашої театральної школи, щоб розширити наші можливості і освоїти кіновиробництво. Впевнені, що з часом відкриємо свою кіностудію і будемо знімати дитяче кіно!)

   Наша театральна школа має камерну сцену, обладнану театральним звуком і світлом, а також зал для глядачів на 70 місць. При театральній школі створено репертуарний театр, і щонеділі ми граємо вистави для глядачів. На сьогоднішній день в репертуарі театру 20 діючих вистав. І ми не зупиняємося на досягнутому…)

   Театр «Fantazianew» є унікальним явищем у сучасному творчому просторі Києва. Театр, де грають діти, а в деяких виставах — на одній сцені з професійними акторами, цінний і як осередок духовності, і як всебічний гармонійний розвиток молоді, і як професійна школа українського акторства.

   У 2019 році театр «FantaziaNew» заснував свій Міжнародний театральний фестиваль «FantaziaFest». У березні 2019  ми вперше провели НАШ фестиваль. Перший Міжнародний фестиваль FantaziaFest відбувся в Празі! У журі фестивалю були Катерина Кухар, Катерина Варченко, Дмитро Сова, Олена Курта, Леся Островська … Ви можете докладніше дізнатися про фестиваль в розділі FantaziaFest.

   Ми граємо наші спектаклі, тому що не можемо не говорити і не співати про Красу людську. У нашому складному комп’ютерному світі десь загубилося за технічними і матеріальними чудесами Чудо самої Людини. Душа перестала бути мірою істини. Тому нам ще більше, ніж Середньовіччю, потрібне Відродження. Відродження справжніх цінностей і свободи. Свободи людини бути Людиною. Немає нічого важливішого за це. Для нас Відродження відбувається в ТЕАТРІ.

   Ми намагаємося розповісти глядачеві про те, що хвилює нас, в манері аж ніяк не повчальній, а ігровій, жартівливій, довірливій, як і належить дитячому театру, балансуючи між дійсністю, вигадкою і фантазією. Бо сам ТЕАТР — це і те, і друге, і третє.

   І останнє. Рішення вистав поєднує в собі авангард і традиції. Напевно, найбільше нам близька манера Вахтангівського театру. Так званий фантастичний реалізм. При абстрактній образній сценографії ми добиваємося правди, природності, органіки і синтетичного професіоналізму від акторів: в співі, танці і правді характеру. Всі музичні номери вистав завжди виконуються наживо.

Контакти